czwartek, 28 kwiecień 2016 08:28

Piszemy ...

W każdym numerze PEGAZ OŚWIĘCIM staramy się publikować treści mogące zainteresować szerszą grupę czytelników. Stale na naszych łamach można znaleźć informacje na tematy bliskie Oświęcimianom, oraz mieszkańcom ościennych miejscowości. Recenzje filmów, repertuary kin, harmonogram imprez w domach kultury, wiadomości z Urzędu Miasta, z Gminy i wiele innych.

English Corner - kącik języka angielskiego dla najmłodszych.

To debiutujący w marcu 2016 roku dział stworzony przy udziale Szkoły Językowej FREEDOM z Oświęcimia, adresowany do najmłodszych czytelników. Kilka zadań logicznych, krzyżówek, rebusów, malowanek opisanych najprostszymi zwrotami w języku angielskim w celu łatwego przyswojenia sobie jego podstaw. 

Cykl galerii opracowany przy współpracy z miłośnikami Ziemi oświęcimskiej. W kolejnych wydaniach Informatora ukazujemy Oświęcim oczami fotografów amatorów na przestrzeni prawie wieku. Bardzo często, prezentujemy zdjęcia nigdzie wcześniej nie udostępniane - miejsc, które przestały już istnieć lub zostały zmienione nie do poznania.

 

Kolejny projekt realizowany dla najmłodszych naszych czytelników. Seria graficznych zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Kolorowe strony z rebusami, zagadkami i kolorowankami.